przystanek kobiet

naturalne metody leczenia #15

witajcie kochane! w ostatnią niedzielę lutego nie obyło się oczywiście bez naszego magicznego dzwoneczka, który pomaga w okiełznaniu rozgadanych i radosnych Pań. tym razem spotkałyśmy się w celu dzielenia wiedzą na temat naturalnych metod leczenia. wiemy jak wiele chemii jest wokół nas i jak dobrze jest, w miarę możliwości, leczyć się naturalnymi dobrami, które dał nam najlepszy Lekarz - Pan Bóg.

biuletyn można pobrać klikając na linki poniżej:

- strony 1 i 4

- strony 2 i 3

przywitała nas karolina z., która pokrótce przedstawiła przebieg spotkania. przypomniała, że nie jest ono naszym wykładem, ale interakcją, gdzie każda uczy się od siebie nawzajem.

nasza droga koleżanka angelika, uczestniczka poprzedniego spotkania, podzieliła się z nami wiedzą na temat probiotyków i prebiotyków. dzięki jej obecności dowiedziałyśmy się jak możemy zapobiegać chorobom uzupełniając właściwą florę bakteryjną naszego organizmu. mówiła między innymi jak cenne wartości ma w sobie choćby kapusta kiszona. i nie chodzi o tę kwaszoną - różnica niby subtelna, ale jeśli chodzi o zdrowie znaczna.

jeśli już zdarzy się, że zachorujemy, mamy katar bądź podwyższoną gorączkę, wówczas niemal niezawodna okazuje się hydroterapia. oferuje ona wiele rozmaitych zabiegów takich jak naprzemienne moczenie stóp w zimnej i gorącej wodzie czy gorące kąpiele z zimnym nacieraniem ciała (na wzmocnienie odporności, pobudzenie białych krwinek do pracy i obrony naszego organizmu). innym zabiegiem, stosowanym w celu zmniejszenia temperatury, jest zawijanie mokrym ręcznikiem stóp i okłady stosowane na kark.

uczestniczki dzieliły się swoimi doświadczeniami i potwierdzały skuteczność metod, o których opowiadała grażynka. można przeczytać o nich w wielu książkach, które miałyśmy możliwość zobaczyć.

_DSC3733.JPG

marta przypomniała wszystkim, że czosnek jest najlepszym z naturalnych antybiotyków. w połączeniu z cytryną, miodem oraz imbirem daje niesamowite efekty. ale czy słyszałyście o syropie z mniszka lekarskiego? albo z igieł sosny? o takich specyfikach dyskutowałyśmy, a przepisy możecie znaleźć w naszym biuletynie.

chętne osoby dzieliły się swoim doświadczeniem, wszystkim udzielałyśmy głosu.

karolinka opowiedziała o mocy zdrowotnościowej jaką mają w sobie odpowiednie mieszanki herbat. przypomniała, jak ważna jest temperatura wody oraz okres parzenia, żeby w naparze znalazło się to, co jest dla nas najkorzystniejsze. oczywiście jedna filiżanka herbatki nie uzdrowi nas od razu - dla optymalnego efektu należy ich wypić kilka, ale nie więcej niż 8 dziennie.

luizka wspomniała o wspaniałych właściwościach alg morskich. dzięki wysokiej zawartości chlorofilu, witamin i mikroelementów uzupełniają naszą dietę w najkorzystniejsze substancje. należy jednak pamiętać, żeby zainwestować w chlorellę pochodzącą z dobrego źródła - jej skład powinien być najwyższej jakości. pamiętajcie - jesteśmy tego warte :)

na koniec wystąpiła karolina z., która opowiedziała o Lekarzu, do którego udaje się z każdym swoim problemem. mówiła o Lekarzu, który jest zawsze dostępny, pomocny, nigdy nie odmawia i od Niego pochodzą wszystkie dobra, z których możemy korzystać. tym Lekarzem jest nie kto inny jak kochany Pan Bóg, wokół którego kręci się cały nasz przystanek.

po programie jak zwykle spotkałyśmy się przy herbatce i wspólnych rozmowach. chcesz do nas dołączyć? nic prostszego! zapraszamy za miesiąc!