Back to All Events

kameralny koncert tomasza żółtko

zapraszamy na kolejny koncert na przystanek kultura. tym razem będzie to jedna z najbardziej barwnych i niekonwencjonalnych postaci współczesnej piosenki autorskiej,

tomek żółtko. 

15 listopada 2014 (sobota) godz. 19:00 

w siedzibie przystanku niebo przy ul. wyszyńskiego 26U/1 w szczecinie, 


tomek jest nie tylko muzykiem, ale również kompozytorem, poetą i publicystą. wiele z jego piosenek zmusza do refleksji, głębszego spojrzenia na siebie i otaczającą nas rzeczywistość. niektóre piosenki jak „Bóg kocha chorych na aids” wywołały fale oburzenia i protestów. największy jednak rozgłos przyniósł mu album „klatka skandalu”. pochodząca z tego albumu piosenka „kochaj mnie i dotykaj” przez blisko 30 tygodni gościła w gorącej dziesiątce muzycznej jedynki, stając się ogólnopolskim przebojem emitowanym na antenie większości polskich stacji radiowych.

podczas koncertu na przystanku kultura obiecujemy państwu wielu wzruszeń i ciepłych doznań, ale też głębokiej refleksji nad życiem. tomek nie tylko pięknie i niepowtarzalnie wykonuje swoje utwory, ale też dzieli się swoją historią, przeżyciami i doświadczeniami, opowiadając to w niepowtarzalny i charakterystyczny dla siebie sposób, a w centrum tego wszystkiego jest zawsze Bóg. będziesz miał też okazję usłyszeć fragmenty poezji z jego tomików.

tomek mówi o sobie „samotny wilk”, pragnąc w swojej muzyce i poezji wykrzyczeć to, o czym współczesny świat zapomniał, że prawdziwą wartością jest miłość. Kiedy wejdziesz na jego stronę internetową, to na głównej stronie umieścił próbkę swojej poezji, niejako motto swojej walki ze znieczulicą. niech ten fragment będzie swoistym zachęceniem, aby przyjść na koncert i posłuchać, co nam chce powiedzieć „samotny wilk”.

To pewnie taka

narodowa nasza skaza

- a może poczucie nieznaczenia…?

że jeśli już

to w y ł ą c  z n i e  do ostatniej krwi

i w trąby dąć

i walić w dzwony…

Patosem świętym w twarz pogańską

…rzygnąć…

 

Tylko nasze dzieci coraz dziksze

z deficytu rozmawiania

przytulenia…

p o w s z e d n i e g o !


KONCERT BILETOWANY

cena biletu - 10pln

obowiązuje rezerwacja biletów na adres mailowy, organizatora koncertu stowarzyszenia przystanek niebo : kontakt@przystanekniebo.pl

odbiór biletów następuje w dniu koncertu od godz.18:00 w siedzibie przystanku niebo przy ul. wyszyńskiego 26U/1 szczecin.

 

Later Event: November 22
nabożeństwo dziękczynne