przystanek centrum

chrzest na przystanku | 21.05.2016

sobota 21.05.2016 roku była wyjątkowym dniem na przystanku niebo, a zwłaszcza dla Agnieszki, Zdzisława i Pauliny, którzy postanowili poprzez chrzest zamanifestować swoją przynależność do Chrystusa. wszystko zaczęło się od nauczania radka sieji, po którym nikt z uczestników nie pozostaje obojętny, gdyż Duch Boży porusza się na tym miejscu.

nauczanie z tamtego dnia możesz posłuchać tutaj.

z samego przodu przygotowana woda w niewielkim basenie, a w pierwszym rzędzie troje ludzi ubranych na biało, pałających miłością Bożą i gotowych, aby umrzeć z Chrystusem w tej wodzie.  

cała trójka przyjechała do nas z łodzi. miesiąc wcześniej chrzest na przystanku niebo przyjęła córka Agnieszki i Zdzisława, Roksana wraz z mężem. teraz nadszedł czas na nich. Agnieszka to kobieta o wielkiej sile walki. mimo przeciwności losu, kłopotów rodzinnych i różnych ataków diabelskich nie poddała się i modliła się z wiarą do Boga. uchwycili się nadziei, zaczęli czytać biblię i wkrótce zaczęli wzrastać w wierze.  dzięki modlitwą Agnieszki i duchowej walce, jej mąż Zdzisław poznał Jezusa i oddał mu swoje życie. rodzice wraz z Pauliną oddali swoje życie Bogu, bo jak zgodnie stwierdzili, nie ma innej drogi. 

nastał czas uwielbienia, radości i błogosławieństwa. cała społeczność modliła się o ich dalsze, nowe życie i kładąc ręce błogosławiła ich.

wreszcie nadeszła ta chwila, w której każdy z nich zanurzył się w wodzie, umierając z Chrystusem i z Nim powstając do nowego życia. jako pierwszy Zdzisław.

potem jego córka, Paulina

i wreszcie Agnieszka, żona i matka, najszczęśliwsza kobieta tego dnia.

jakże piękny widok... niech Bóg was błogosławi

to nie był koniec Bożych cudów tego dnia. na apel radka, nawołującego do oddania życia Jezusowi, zgłosiła się jeszcze jedna osoba. Darek już od jakiegoś czasu myślał o chrzcie, ale właśnie tego dnia Duch Boży poruszył jego serce. była woda, było pragnienie Darka i byli świadkowie widzialni i niewidzialni, a więc nie było żadnych przeszkód, aby kolejny człowiek narodził się z wody dla Królestwa Bożego. 

Tatusiu, dziękujemy za Zdzisława, Agnieszkę, Paulinę i Darka. Błogosławimy ich i życzymy coraz większej pasji dla Jezusa, aby przez nich Królestwo Boże dalej się poszerzało.