przystanek centrum

przystanek Bożej Chwały - niewidzialny

via fundir.org

via fundir.org

niewidzialny

 

plecak na ramieniu, a w nim komputer, okulary, portfel i inne sprzęty. reklamówka z owocami i sokiem w ręku. pieniądze i telefon komórkowy w kieszeni. tak „uzbrojony” leszek staje przed wielkim gmachem zamkniętego szpitala psychiatrycznego w szczecinie. nie zna nazwy oddziału, nie wie w której sali leży człowiek do którego przyszedł.

podchodzi do wielkiej zasuwanej bramy, a ona się przed nim otwiera. kolejne i kolejne drzwi bez klamek uchylają się nie zatrzymując Bożego żołnierza. zapora z domofonem również go nie spowalnia. leszek w końcu staje przed pielęgniarką i podając imię i nazwisko pyta o swojego przyjaciela. okazuje się, że zakamarek do którego się przedarł, to dokładnie to miejsce.

- pacjent właśnie dostał zastrzyk i powinien przez pół godziny leżeć – oznajmiła pielęgniarka.

- widzenia odbywają się tylko w świetlicy. w salach pacjentów jest zakaz, ale proszę chwilkę poczekać – dodała.

po chwili leszek siedział już przy łóżku darka i opowiadał o Bożej miłości. o wartości każdego człowieka w Chrystusie.

- czy wiesz, że jesteś synem Bożym? – pytał darka.

- Jego Chwała, Jego Duch jest w tobie! wszystko jest w zasięgu ręki dzięki Jego krwi – mówił, a oczy słuchających robiły się coraz szersze.

na drugim łóżku podnosił się z bólem kręgosłupa kolega darka z którym leżał w jednej sali. wszystkiego uważnie słuchał.

- co tam piotruś, boli cię? – zapytał go darek.

- tak, bardzo. ledwo się mogę podnieść – odpowiedział z wielkim bólem.

- słuchaj ale leszek może się za ciebie pomodlić i będziesz zdrowy. chcesz? – z wielką pewnością darek oddał kolegę w dobre dłonie.

- tak. chcę!

ręce zostały nałożone i już po chwili piotr sprawdzał czy ból, który właśnie odszedł pozwala mu na nieograniczone ruchy. coś tam jeszcze ciągnęło w plecach, ale kolejna modlitwa wypędziła wszystko.

- widzisz darek, tak właśnie działa Duch Święty, który mieszka w nas. mieszka również w tobie. uwielbiaj Boga, tak jak to robili paweł i sylas z historii w dziejach apostolskich. ogłaszaj Boże Królestwo, a zobaczysz i poczujesz pokój – głosił ewangelię leszek.

- a jak mam to robić? – zapytał darek

- po prostu dziękuj i uwielbiaj… będziemy się dzisiaj modlić jak zawsze o 22:30 w domu u moich sąsiadów. ty jesteś tutaj, ale módl się z nami, to będziemy razem.

leszek zostawił nadzieję, po czym ponownie zaczął się kręcić po korytarzach oddziału, tym razem szukając wyjścia. okazało się że droga, którą wszedł była tylko dla personelu i teraz trzeba znaleźć tą bardziej legalną. ponownie drzwi bez klamek otwierając się wyprowadziły go bezpiecznie i niezauważenie.

 

Duch Święty prowadzi!

do zamkniętego oddziału psychiatrycznego można wejść jedynie przez główne wejście, wcześniej wyrabiając imienną przepustkę. nie wolno wchodzić z osobistymi rzeczami. torby, plecaki, komputery, telefony, pieniądze, to wszystko musi zostać w depozycie. nie wolno odwiedzać pacjentów w ich salach. nie wolo im przynosić jedzenia, bez wcześniejszego sprawdzenia go przez personel…

Duch Święty jednak prowadzi! po swojemu…

 

radek