przystanek centrum

wieczerza w ogrodzie | 28.06.2016

letnie miesiące są cudowne, zwłaszcza kiedy wieczorem mogliśmy spotkać sie na Wieczerzy Pańskiej. czerwcowa Wieczerza miała miejsce u naszych przyjaciół, w ogrodzie. klimat był niesamowity, otoczeni naturą wchodziliśmy w rzeczywistość kiedy nasz Pan, Jezus Chrystus, z miłości do nas oddawał swoje życie, żebyśmy my mogli żyć. żebyśmy nie tylko przeżyli życie, ale żeby nasze życie było pełne. pełne w Nim i pełne w sobie nawzajem. pełne w relacjach, miłości, obecności Ducha Świętego. Panie Jezu, dziękujemy za zwycięstwo, które mamy w Tobie.

przystanek centrum

przekleństwo i błogosławieństwo napominania | 11.03.2017

kwestia chrześcijańskiego napominania posiada swoje korzenie w nowym testamencie. mówił o tym Jezus i uczniowie. dlaczego zatem czujemy się tak niezręcznie, kiedy mamy napomnieć kogoś w kościele? dlaczego w zborach powstały sądy, które napominają, ostrzegają, karcą, dyscyplinują, a na koniec wydają osąd i karę, polegającą na wykluczeniu ze społeczności? czy rzeczywiście tak ma wyglądać chrześcijańskie napominanie? posłuchaj tego nauczania, ale przed tym spróbuj zapomnieć i wymazać to, co do tej pory wiedziałeś, czego cię nauczono, a odkryjesz prawdziwy sens napominania.

przystanek centrum

chrzest na przystanku | 25-02-2017

całe niebo się cieszy, gdy na przystanku mamy chrzest po raz kolejny. a przystanek? cieszy się równie mocno!!! uwielbiamy uwielbienie, kiedy możemy przez chrzest uwielbić Uwielbionego :) to wyjątkowe chwile, pełne wzruszeń, łez szczęścia i radości. w ostatnią sobotę mogliśmy znowu to przeżyć... znowu cieszyć się razem z Niebem!!! 

był oczywiście czas uwielbienie i śpiewania Panu! był czas oddawania mu czci za to co czyni w naszym życiu, był też czas nauczania dla dorosłych i dzieci - a wszystko możecie zobaczyć w relacji live na naszym funpagu facebookowym (nawet jeśli nie macie facebooka). link tutaj >>>

ale najważniejszym momentem i oczekiwanym przez wszystkich był chrzest... przez zanurzenie...

dziękujemy Bogu za kolejne dwa serca, które oddały swoje życie Jezusowi (Sandra i Ilona). błogosławimy Was dziewczyny w imieniu Jezusa. niech Pan Bóg i Jezus będą na waszych ustach codziennie. przyjmujcie Go i jego błogosławieństwa. uczcie się od Niego i trwajcie w Nim. On jest życiem i prawdą. 

 

zobaczcie fotorelacje z weekendu poniżej

przystanek centrum

Bóg miłuje syryjczyków | 25.02.2017

Bóg miłuje syryjczyków, to temat na czasie, ale też bardzo trudny i kontrowersyjny ze względu na ostatnie wydarzenia polityczne w europie. myślę jednak, że nie chodzi tylko o syryjczyków, czy ludzi innych nacji i narodowości. nie chodzi też o nasz stosunek do tych ludzi, ale o to, co myśli o nich Bóg, a wtedy chcę myśleć tak jak On.

przystanek centrum

księga hioba cz. VII - a jednak Bóg zabija | 18.02.2017

tytuł kolejnego nauczania wincentego siei jest nieco przewrotny i pozornie nie pasuje do tego, czego nauczał wcześniej. przesłanie z księgi hioba, jakie słyszeliśmy do tej pory brzmiało - Bóg jest dobry zawsze i od Niego nie pochodzi żadne zło. w biblii jednak odnajdujemy wiele miejsc, w których Bóg jest opisywany jako ten, który zabija i karze. co z tym zrobić? jaki jest prawdziwy obraz Boga? tak więc zapraszam do ostatniego aktu z księgi hioba.

przystanek centrum

zniszczę cię - Bóg | 11.02.2017

czytamy w biblii opisy pewnych wydarzeń, które czasem mają dwie strony medalu, lub można je zinterpretować na dwa różne sposoby, a w skrajnych przypadkach wydaje się nawet, że biblia sama sobie zaprzecza. radek sieja, podczas kolejnego nauczania, znów próbuje zmierzyć się z wyjątkowo trudnym zagadnieniem Bożej miłości z jednej strony, a z drugiej Boga, który mówi do ludzi – zniszczę cię, zabiję, wytracę, ukarzę, itp. czy chcesz poznawać Boga miłości, czy nadal chcesz wierzyć w największe zwiedzenie szatana, który wmówił milionom chrześcijan, że Bóg to nie tylko miłość?

przystanek centrum

iść służyć | 04.02.2017

Jezus był przykładem jak służyć, jak zdobywać uczniów, jak ich nauczać i wyposażać, jak ich wprowadzać w służbę, aby oni stawali się nauczycielami dla innych. ile książek Jezus kazał im przeczytać? ile czasu musieli wkuwać teorię, aby zdobyć odpowiednią wiedzę? ile egzaminów musieli zdać, aby wreszcie wyjść do ludzi i robić to samo, co ich nauczyciel? jeśli pytasz, czy jesteś już gotowy, aby służyć, czy masz wiedzę i umiejętności, czy potrzebne ci specjalne uwierzytelnienia, aby wyjść na ulicę i być nauczycielem, który zgromadza wokół siebie uczniów, to posłuchaj tego nauczania, a przekonasz się, że już czas na ciebie.

przystanek kobiet

(nie)perfekcyjna mama #29

w ostatnią niedzielę stycznia spotkałyśmy się na przystanku kobiet, aby rozmawiać o wychowaniu dzieci i wiążącymi się z tym problemami każdej mamy. na podstawie własnych doświadczeń, wiedzy o dzieciach doradzałyśmy sobie. to było kameralne spotkanie, które pomogło każdej z nas jeszcze raz zrozumieć, że nikt nie jest perfekcyjne, ale najlepszą mamą jaką może mieć nasze dziecko jesteśmy my same.

do zobaczenia na kolejnym spotkaniu 31 marca 2017 g.18:30

więcej o tym wydarzeniu tutaj >>> ZORGANIZUJ SIĘ

przystanek centrum

kto daje i zabiera... | 28.01.2017

Bóg jest dawcą wszystkiego.On daje życie, daje swoją miłość, daje podstawowe środki do życia, daje swoje dary i błogosławieństwa, bo kocha swoje dzieci. każdy przyznaje, że Bóg właśnie taki jest, ale wielu ludzi postrzega Go jednocześnie jako tego, który nie tylko daje, ale też zabiera. co zabiera? swoje błogosławieństwo, zdrowie, ochronę, miłość, życie itd. czy rzeczywiście taki jest obraz Boga, którego znasz? dziś znów radek sieja odkryje kolejny element w potężnej układance Bożej miłości.

przystanek centrum

księga hioba cz. VI - ps | 21.01.2017

a jednak to nie koniec nauczania z księgi hioba. wincenty sieja pod wpływem reakcji słuchaczy na dotychczasowe nauczania, oraz wiele trudnych pytań, postanowił jeszcze raz wypowiedzieć się w tak zwanym post scriptum. diabeł za wszelką cenę chce nas przekonać i wmówić nam, że Bóg odpowiada nie tylko za dobre rzeczy na ziemi, ale też za wszelkie zło. Jezus przyszedł na ziemię, aby obalić raz na zawsze ten mit, ten sfałszowany obraz Ojca. to samo próbują robić dzisiaj synowie i córki Boga, chrześcijanie, którzy spotkali Bożą miłość.

przystanek centrum

księga hioba cz. V - gdy Jezus przegrywa | 14.01.2017

to już ostatnie nauczanie z księgi hioba - wielki finał! podczas czterech poprzednich nauczań zostało poruszonych wiele trudnych tematów, kontrowersyjnych zagadnień. zostało postawionych wiele pytań, na które otrzymywaliśmy odpowiedzi, które nie zawsze były tak oczywiste. dla wielu z nas to był przełom i rewolucja w pojmowaniu naszego Boga. dziś kolejna nieszablonowa myśl, która może zaskoczyć wielu chrześcijan - czy jest jakiś moment, wydarzenie, sytuacja, w której Jezus przegrywa? czy Ten, który pokonał śmierć i zwyciężył szatana może poczuć się pokonany, bezsilny, przegrany? zapraszam do wspólnej wędrówki po Królestwie Bożym.

przystanek centrum

chcę mówić o miłości Bożej | 07.01.2017

wydawałoby się, że miłość Boża, to temat przewałkowany na wszystkie możliwe strony i już nic nowego nie da się powiedzieć odnośnie naszego Boga. radek sieja jednak z uporem maniaka podejmuje ten temat kolejny raz, będąc zachwycony Bożą miłością. okazuje się, że obraz Boga pełnego miłości i łaski można odnaleźć na kartach pisma świętego, nawet tam, gdzie dotychczas widzieliśmy Go w zupełnie innym świetle. dziś zobaczysz Bożą miłość tam, gdzie inni widzą sąd, karę, śmierć i zniszczenie. Bóg jest Miłością.

przystanek centrum

Bóg jest zawsze dobry, a Jego łaska trwa | 31.12.2016

czy zgadzasz się, że Bóg jest zawsze dobry i tylko dobry? jeśli czytając biblię masz inną koncepcję Boga i Jego charakteru, to przypomnij sobie, iż Bóg powiedział o sobie, że Jego myśli są inne od naszych i Jego drogi są inne od naszych, co może oznaczać, że nawet czytając biblię, możemy mieć błędny obraz Boga. jeśli chcesz znaleźć w biblii Boga, który karze, groźnego i surowego, to takiego znajdziesz, ale jeśli szukasz Boga pełnego miłości i łaski, to też takiego znajdziesz. zatem otwórz swoje oczy i umysł i szukaj Boga takiego, jaki jest naprawdę.

przystanek centrum

legalizm czy wolność? | 24.12.2016

czym jest legalistyczne wypełnianie prawa Bożego, a czym jest chodzenie w wolności? kto jest słaby w wierze, a kto mocny? czy chrześcijaństwo dzieli się na ludzi skupionych na dobrych uczynkach i ludzi żyjących w ciągłej beztrosce? może jednak Bóg nie czyni żadnych podziałów, a jedynie ludzie sami tworzą jakieś niepotrzebne bariery, granice i schematy. kolejne nauczanie radka siei znów zbliży nas do Ojcowskiego serca, do spójności z Nim i z ludźmi.

przystanek centrum

księga hioba cz. IV - sąd | 17.12.2016

dalsza część nauczania z księgi hioba, to temat bardzo trudny, kontrowersyjny i różnie interpretowany przez badaczy pisma świętego, a jest nim sąd Boży. hiob w kilku miejscach odwołuje się do sądu Bożego, myśląc o nim raczej z trwogą i lękiem. a tak właściwie po co sąd? czy możemy porównać sąd Boży z ludzkim wymiarem sprawiedliwości? jaki jest prawdziwy obraz Boga i jego sprawiedliwości? posłuchaj tego nauczania, a doświadczysz prawdziwego przełomu w zrozumieniu tego tematu i w relacjach z Bogiem.

przystanek centrum

dzień, w którym Bóg randkuje | 10.12.2016

„dzień w którym Bóg randkuje”, to kolejne nauczanie na temat naszej bliskiej relacji z Bogiem. czas, to jeden z najbardziej deficytowych towarów w dzisiejszym świecie. w całym tym zgiełku i zabieganiu dnia codziennego, Bóg tęskni za szczególnym spotkaniem z każdym z nas. podczas takiej relacji dokonują się niesamowite zmiany w nas i wokół nas, a diabeł przegrywa na każdej możliwej płaszczyźnie. Bóg zaprasza każdego na osobistą randkę, aby spędzić z nami niepowtarzalne chwile każdego dnia, ale zarezerwował też sobie jeden wyjątkowy dzień w tygodniu. czy przyjdziesz na tą randkę, czy wystawisz go do wiatru, to zależy od ciebie, ale Bóg zawsze czeka.

przystanek centrum

w poszukiwaniu Bożej obecności cz. II | 03.12.2016

„w poszukiwaniu Bożej obecności” to już drugie nauczanie agaty strzyżewskiej podczas weekendu na przystanku niebo. agata uzmysłowiła nam, jak bardzo każdy z nas potrzebuje takiego ustronnego, osobistego miejsca, aby szukać społeczności z Tatą, aby doświadczać Jego obecności. mojżesz miał swój namiot, daniel miał okno w swoim pokoju, Jezus ustronne miejsca, ja mam garderobę, a gdzie znajduje się twoje miejsce? podczas takich spotkań zachodzą niewyobrażalne zmiany w twoim życiu. skosztuj, a sam się przekonasz.

przystanek centrum

weekend na przystanku z agatą i maćkiem strzyżewskimi | 2-3.12.2016

jakiś czas temu w naszych progach gościliśmy agatę i maćka strzyżewskich. jak zawsze ich wizyta ubogaciła nas wszystkich. jesteśmy wdzięczni za ich nauczania i doświadczeńia, które nam opowiedzieli. pokazali jak Bóg działa w ich życiu, błogosławi i uczy. agata opowiadała o tym jak szukać Boga, jak spędzać z Nim czas w swoim 'namiocie odosobnienia' niczym mojżesz, który wychodził poza obóz, żeby odciąć się od wszystkiego i spędzić czas ze swoim Stwórcą. maciek opowiadał jak Bóg dziala na serca ludzi ulicy, jak leczy rany i przywraca do życia. Bóg jest dobry i chce działać przez każdego z nas. oddasz Mu swoje serce?

przystanek centrum

Bóg na ulicy | 03.12.2016

maciek strzyżewski wraz ze swoją żoną agatą są założycielami kościoła ulicznego w gdańsku. drugiego sierpnia odbyło się setne spotkanie kościoła bez ścian, bez granic i bez ograniczeń. na tą szczególną okazję maciek napisał książkę, w której opowiada o początkach kościoła ulicznego w gdańsku i o niesamowitych sytuacjach, jakie spotykają ich podczas tej służby. w czasie weekendu na przystanku maciek dzielił się w niezwykły sposób tylko kilkoma doświadczeniami. jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o kościele ulicznym, to zachęcam do kupna książki "Bóg na ulicy", która jest jeszcze dostępna na przystanku niebo.

przystanek centrum

w poszukiwaniu Bożej obecności cz. I | 03.12.2016

czy potraficie wyobrazić sobie dziecko, które jest daleko od rodziców i pisze do nich takie słowa: „wiem, że mnie kochacie i chcecie dla mnie jak najlepiej, ale nie odwiedzajcie mnie. wystarczy, że będziecie mi przysyłać pieniądze i paczki na znak waszej miłości, ale nie potrzebuję waszej obecności i towarzystwa.” tak zachowuje się wielu chrześcijan. jeśli jednak chcesz czegoś więcej niż świadomość Bożej akceptacji, miłości i błogosławieństwa, jeśli chcesz Bożej obecności, relacji i społeczności ze swoim Tatusiem, to posłuchaj pierwszej części nauczania agaty strzyżewskiej i zacznij doświadczać czegoś więcej – żywego Boga.